Deficit de somn

Tulburari de somn

Postata de raffaella cu 11 ani in urma.

Chiar daca iau somnifer, am somn intrerupt, trebuie sa mananc ceva dulce cand ma trezesc , daca vreau sa am un som normal dupa....Mii de multumiri...

Raspunsuri (1)

victoras

acum 11 ani

Incearca intii ceva usor sa iti reglezi somnul: un ceai de tei caldut sau o cana de lapte ambele indulcite cu miere.Ceaiul de paducel sau/si talpa gistii te ejuta si ele.Poate ai o lipsa de hormon al somnului (melatonina) caz in care poti lua cite o tableta seara cu 1/2 ora inainte de culcare o capsula(gasesti la naturiste si nu induc dependenta).Sper ca iti vor folosi sfaturile mele.Sanatate si SOMN USOR. Mai vorbim !!!