De ce nu doarme bebelusul meu de 4 luni ?

Tulburari de somn

Postata de Utilizator11536089244 cu 5 ani in urma.

Buna seara! Bebelul meu nu doarme ziua mai deloc...exista reprize de somn de cate 20 chiar 10 minute de somn... insa este vesel, gangureste , vorbim, ne jucam ... asta se intampla in timpul saptamanii..in weekend doarme cate 2 ore pe fiecare repriza de somn...
Noaptea la fel...somn agitat..se trezeste chiar dupa 30 de minute de somn si ii dau sa suga... trebuie sa spun ca suntem si in perioada in care ne ies primii dintisori... nu stiu ce sa mai fac ca sa doarma copilul pe timp de zi ... il legan, iesim afara ( casca de isi rupe gurita dar fara somn), sta la san ( acolo cred ca mai fura putin somn), ne rostogolim/ ne intoarcem insa exista zile in care are chiar cearcane..

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Nou-nascutul/bebelusul-meu-nu-adoarme-unde-gresesci_305