De ce ma trezesc noaptea si nu mai pot adormi ?

Tulburari de somn Somnolenta Hipersomnie Insomnie Diferenta de fus orar Narcolepsie Afectiunea 24 de ore fara somn Tulburari comportamentale de somn - REM Tulburarea ritmului circadian de somn Apnee Paralizie in somn
+8
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileApp1521605019 cu 6 ani in urma.

Salut am o problema si eu cu somnul si nu stiu cum as putea sa trec peste ea.
Ma trezesc in jur de ora 1, 1:30 si nu mai pot adormi, de culcat ma culc in jur de ora 21:30, 22:00. De muncit nu muncesc pentru ca am unele probleme medicale dar la ora 2:30 merg dupa fata la servici si o aduc acasa iar la ora 5 plec cu sotia la munca dupa care revin iar acasa si nu mai pot dormi deloc, mai prind 2 ore la pranz de somn si cam asta e.Locuim in Irlanda iar distanta pana la munca la sotie si fica este de 18 Km. dus si 18 Km intors. Fata are programul asta de 8 luni dar problema mea a aparut de cand ne-am mutat in alta casa,este posibil sa fie si ata unul dintre motive ?

Raspunsuri (2)

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Buna seara! Motivele pot fi diverse, si dumneavoastra sunteti cel ce le puteti identifica, mai ales cu ajutorul psihoterapiei cognitiv-comportamentale - ceea ce va recomand sa incepeti. Daca doriti sa discutam mai mult, ma puteti contacta si la adresa de mail stef.budacu@ adresa_web_filtrata , cat si la numarul de telefon afisat.
Toate cele bune!

Cristina rusescu

acum un an

Vreau sa primesc raspuns la antrebarea am niste bubite pe scalp SI numai trece cand apas pe iele iese o zeama