Criza de somn?

Tulburari de somn

Postata de Utilizator11567013878 cu 4 ani in urma.

Buna seara ! Am o sora in varsta de 11 ani iar seara trecută s-a întâmplat ceva ce m-a speriat foarte tare.. s-a trezit dintr-o dată, s-a pus în fund zicând chestii aiurea, nu am inteles ce..țipa.. dădea din mâini și era inconștientă..am incercat sa o strig, am luat-o usor in brate si abia apoi a dat semne că ar fi conștientă(totul a durat 7-8 secunde).. Nu inteleg ce ar putea avea, sau daca e grav.. În majoritatea serilor tresare .. nu e prima dată când face crize de genul acesta..

Raspunsuri (1)

Dr. Tamara Marcovici

acum 4 ani

Buna dimineata.
Pentru evaluarea acestor tulburari de somn este necesar un consult de specialitate. Va sfatuiesc sa discutati cu medicul de familie sau cu medicul pediatru pentru a va adresa unui specialist in medicina somnului. Multa sanatate!