Cine m-ar putea informa???????

Tulburari de somn

Postata de cu 14 ani in urma.

Sotul meu are o problema noaptea din cauza care-ia nu pot dormi eu,spuneti-mi cum ar putea scapa de sforaitul in somn,ca tare ma mai deranjeaza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Raspunsuri (6)

Sheila

acum 14 ani

Sforaie tot timpul sau doar cand este obosit?
Ai incercat acele benzi impotriva sforaitului, poate dau rezultate. Sau incearca sa adormi inaintea lui.
Numai bine

raluca

acum 14 ani

Citat:
Sotul meu are o problema noaptea din cauza care-ia nu pot dormi eu,spuneti-mi cum ar putea scapa de sforaitul in somn,ca tare ma mai deranjeaza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Buna,
Incearca sa-i cumperi ulei de eucalipt de la plafar si pune-l sa faca inhalatii sau pune cateva picaturi pe o batista aflata pe perna. Ar mai trebui sa evite fumatul si alcoolul. Pune-l sa bea inainte de culcare un pahar cu lapte, eventual indulcit cu miere, sau ceai de tei, musetel.Numai bine

floryny

acum 14 ani

Citat:
Sotul meu are o problema noaptea din cauza care-ia nu pot dormi eu,spuneti-mi cum ar putea scapa de sforaitul in somn,ca tare ma mai deranjeaza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nu cred ca exista vre-un tratament pentru cei care sforaie. Poti incerca atunci cand iti auzi sotul ca sforaie sa-l intorci pe o parte, asta e cea mai sigura solutie desi, stiu ca nu e de lunga durata, dar cine stie, poate adormi si nu-l vei mai auzi. Nu stiu cat de buna este, dar sunt de cumparat perne ortopedice care au rolul de a sustine capul ridicat, reducand astfel sforaitul.

acum 14 ani

va multumesc p/u sfaturi ;el este un sot bun si chiar exemplar ;nu consuma alcool in exces(poate o bere seara dupa lucru ),nu a fumat niciodata.

raluca

acum 14 ani

Incearca sa-l intorci pe o parte. Succes

Adrienne

acum 14 ani

Exista dopuri pentru urechi.....sunt eficiente,numai daca nu intra in rezonanta cu patul, atunci tot se aude....