c pot face??

Tulburari de somn

Postata de gyna555 cu 10 ani in urma.

De cateva nopti ma simt f nelinistita ma culc pe la 12 ma trezesc brusc la 1 incep si tremur ma ustura corpul mie frica ca nu mai pot adormi ..stau treaza pana la 3 si ma trezesc la 7 dimineata brusc fara pic de somn..ma ia o stare de depresie si de neliniste pentru ca stiu ca nu e bine sa dorm asa dar nu stiu ce sa fac am incercat si un medicament naturist pe baza de valeriana si tot degeaba...nu ma ajuta cu nimic..cand vad ca se face ora 10 imi sun prietenii sa vad daca ei dorm sau ceva de genu si cand ma pun in pat ma apuca o neliniste interioara de frica ca daca mai dorm in halul asta pot face infarct mentionez ca am 20 de ani si chiar nu am mai auzit pers la varsta mea sa detina aceste probleme legate de somn..stiti cumva vreun remediu sau ma gandesc sa nu fie vreo boala care sa imi afecteze somnul help!!!

Raspunsuri (7)

Liviu

acum 10 ani

Buna, Gyna!

Imi imaginez ca.. la tine ar putea sa fie
vorba despre
o explicatie mult mai simpla; probabil
exista
vreo alta persoana care sforaie prin
preajma
si iti perturba tie somnul sau ceva
de genu

gyna555

acum 10 ani

NU nu e vorba de asta daca ar fi fost asa macar as fi stiut motivul insomniei ar fi fost bine sa fie asa

Liviu

acum 10 ani

OK. Eventual, acum poti verifica
si
instalatia de gaze, pur si simplu
dand cu niste spuma de sapun
pe la imbinari (vezi daca umfla
balonasele); astfel de simpto-
me, ca cele descrise aici de
tine, pot fi date foarte bine
si
daca exista scapari de
gaze in camera ta, in
care dormi. serios
vb.

Liviu

acum 10 ani

________________________________

. -- AICI - lucrurile mi se par mult mai clare
l
:) - ACUM: Tu insati ai creat boala care e
l in tine.
l _______________________________
v
.. Totusi, boala* aceasta a ta nu e altceva
decat o incercare a naturii de a te vinde-
ca de eul pozitionat prost. Da, chiar boa-
la ne vindeca; si nicidecum noi pe ea.

Succes!

____________________________
*) Sau : nevroza

Liviu

acum 10 ani

P.S.

mersi pt feedback

P.P.S.

Si cine nu intelege sa nu inteleaga

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul psihiatru pentru a va recomanda un tratament de scurta durata impotriva insomniilor.

solutie

acum 10 ani

infarct nu faci,stai linistita,insa cadere de calciu ai facut.Ar trebui sa vedem cauza.Poti sa-mi scrii un mesaj cu detalii referitor la alte simptome cum ar fi nr scaunelor pe zi,aparitia acidului gastric,pofta de dulce sau lactate.Scrie-mi te rog pe adresa de mail vitaguard arond,cred ca te vei echilibra usor.