Buspirona

Tulburari de somn

Postata de Daniel1977 cu 11 ani in urma.

Buna ziua!
As dori sa ma ajute cineva daca se poate. Iau de mai bine de o saptamana Spitomin (buspirona) impotriva anxietatii. Probelma este ca am insomnii. As dori sa stiu daca este un efect al medicamentului desi in prospect nu scrie asa ceva la reactii adeverse. Sau este doar o p***ancidenta ca am insomnii in aceasta perioada.
Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Printre efectele adverse ale medicamentului se numara si insomnia.
Este recomandat sa consultati medicul psihiatru in vederea schimbarii tratamentului.

Flori

acum un an

Insomniile nu cred ca are legătură cu medicamentul. Și eu îl iau de câteva zile și ma simt bn, ma relaxează.