buna seara...insomnie

Tulburari de somn

Postata de mayb_e cu 13 ani in urma.

Stie cineva daca e bun ceaiul facut din seminte de mac(alea care se folosesc si in retete culinare etc..) ..nu stiu ce sa cred .ast un raspuns...:)

Raspunsuri (3)

Ionascu Andreea

acum 13 ani

Da, este bun, nu stiu insa care este cantitatea pe care ar trebui sa o utilizezi ca sa nu devina nociv. Spre deosebire, de ceaiul de tei, de exemplu, cel de mac, are efect mai puternic.

mayb_e

acum 13 ani

Multumesc pt rasp

mikmok

acum 13 ani

Cel mai bun ceai pentru starile de insomnie este ceaiul de sunatoare care ajuta cu succes in ameliorarea starilor de anxietate, imbunatatind calitatea somnului.