Boala membrelor nelinistite

Tulburari de somn

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Am pro bleme serioase cu membrele superioare.In afara de faptul ca ma dor f rau umeriisi,nu pot sa-mi misc miinile cum este normal, noaptea imi amortesc si ma trezesc cu ele imobilizate.Daca ar stii cineva care este motivul?

Raspunsuri (3)

carmen658

acum 15 ani

Buna Topan Sofia,
De cat timp ai aceste dureri? Poti cumapra de la farmacie cartilaj de rechin care este foarte bun si incearca sa faci frectii zilnice cu fastum gel sau ceva asemanator. Mai poti folosi
Artrostop Rapid, Jointment si alte produse cu glucozamina. Sanatate multa si sa ne mai scrii

Dorina6899908

acum 15 ani

Incearca si balsam ....ghiara dracului,se gaseste in magazinele cu produse naturiste, se prezinta in cutii de 250 ml. si costa doar 9 lei,este fff. bun,este ca un gel. Daca nu gasesti acest produs,atunci REUMALIN, tablete de la OZONE, cate 3tbl /zi,macar o luna, contin tot gheara dracului...ar fi bine sa mergi cu ambele ,in acelas timp. Mie-mi fac tare bine si efectul este de durata....

acum 15 ani

Bolile reumatismale sunt in numar f. mare,cu manifestari si simtomatologii diverse ,destul greu de diagnosticat cu precizie.Daca nu cedeaza la antiinflamatoare(si cele recomandate de MISI,artrostop rapid l-am folosit si eu,cu rez. multumitoare),incearca sa iei leg.cu un medic de laborator pt. a gasi un eventual agent infectios,de asemeni analize la organele interne care pot da pot da reflexii(dureri)in alta zona.Eu am cam aceleasi probleme-fibromialgie,artita reumatoida s.a.dign. puse gresit,pana m-i sa gasit stailococ(probleme cu nas si gat),diagnostic-reumatism infectios- trt cu antibiotic cu remisii ale durerilor,asta dupa cca 5 ani de spitalizari.Atentie la antiinflamatoare,in exces(chiar injetabile)da probleme la stomac.SANATATE!!!