Ajutor!

Tulburari de somn

Postata de Manu777 cu 11 ani in urma.

De un timp incoace bunica mea nu mai poate dormi noaptea, are sangerari nazale in fiecare dimineata si o doare capul. (Ce-i drept a avut un stres in ultima vreme-probleme in familie). A fost la medicul de familie si i s-a spus sa vina peste 2 luni pt a face analize. In 2 luni se pot intampla multe. Va rog frumos spuneti-mi macar ce poate avea si cum ar putea imbunatati macar putin situatia! Va multumesc!

Raspunsuri (5)

Manu777

acum 11 ani

Am uitat sa spun ca pe bunica mea o mai si "apasa inima"

Buna

acum 11 ani

Toate problemele bunicii sunt de la supurarea care ii "apasa pe inima".
De acolo si abundenta (congestie) de sange la cap si sangerarile care sunt doar o supapa
salvatoare si daca sunt oprite cu forta pot duce la AVC.
Spunei sa se linisteasca, sa ierte si sa se impace cu sine insusi si cu ceilalti.
Doctorii nu vor descoperii nimic la analize oricum si nu exista medicamente
chimice pt. asa ceva. In cel mai bun caz se poate duce la un medic homeopat
care sa-i dea ceva pt. suparare sau congestie.

Manu777

acum 11 ani

Va multumesc foarte mult!

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicat sa consulte un medic internist ( de preferat insa cardiolog) pentru evaluare si tratament adecvat.
Foarte probabil tensiunea arteriala creste pe seama stresului la care se asociaza episoade de ischemie ale cordului ( senzatia de apasare).

Manu777

acum 11 ani

Multumesc!