Vorbirea întârziată ?

Tulburari de limbaj

Postata de Utilizator11565563504 cu 4 ani in urma.

Am o fetiță în vârstă de 1 an si 6 luni..nu vorbește nimic, doar sunete pe limba ei..a spus tata pe la 1 an tot întruna tata, si eu tot i spuneam zi mama, de atunci nu mai zice nici tata..intelege tot,îmi arată cu degetul..dar nu zice nimic ex mama sau tata..

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 4 ani

Buna ziua, copilul trebuie stimulat sa vorbeasca: sa fie printre copii, sa se vorbeasca si acasa cu el, cat mai putin jocuri si tableta.
De asemenea, sunt jocuri pe care le puteti face cu el pentru a stimula aparitia limbjaului. Daca doriti sa mai discutam ma puteti contacta si la adresa de mail stef.budacu la adresa_web_filtrata
Toate cele bune!