Tulburări de limbaj???

Tulburari de limbaj

Postata de Utilizator11565563290 cu 4 ani in urma.

Bună, am o fetita de 1 an și 6 luni..Nu vorbește deloc, scoate sunete însă nu zice si ea cuvintele ce ar trebui să le rotească, ca alti copii de varsta ei. Ex : mama,tata ,apa,baba...cu vreo 3 luni in urma, repeta într-una tata,eu geloasă si nerăbdătoare i spuneam zi mama, câteva zile la rând.de atunci nu mai zice nici tata.😓 ce e de facut?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-limbaj/copilul-meu-nu-vorbeste-cand-este-cazul-sa-apelezi-la-un-logopedi_17473