Subit am o dificultate de vorbire Ce poate sa fie?

Tulburari de limbaj

Postata de MembruMobileApp1499681581 cu 6 ani in urma.

Am 70, fara probleme mari de sanatate.De ieri vorbesc greu. Nu simt nimic altceva. Mi s-a mai intamplat asa acum 3 luni si mi-am revenit in cateva zile. Imi puteti spune cam ce se intampla?
Multumiri,
A Vasilescu

Raspunsuri (2)

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Buna seara. Faceti, probabil AIT-uri (accident vascular minor). Va recomand sa mergeti la spital la neurologie, sa faceti un RMN. Urgent!!

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Daca doriti, ma puteti contacta si telefonic la numarul afisat. Sanatate!