Ma puteți ajuta?

Tulburari de limbaj

Postata de Utilizator11549534935 cu 5 ani in urma.

De cîțiva ani am probleme in vorbire, ma bîlbîi. Totul a inceput din copilarie pe la 12 ani, acum am 20. Credeam ca e o problema de timp, din cauza unor tulburari emotionale, dar nu este asa, ma deranjeaza foarte tare. Ajutati-ma va rog!

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna ziua. Balbismul nu incepe la 12 ani. Ceea ce numiti balbism este o stare produsa de o trauma afectiva - sunt logoped si psihoterapeut, si stiu ce spun! Va recomand psihoterapie cognitiv-comportamentala. Daca doriti sa mai discutam, ma puteti contacta si la adresa de yahoocom stef.budacu
Toate cele bune!