Copil are 2 ani si 3 luni nu vorbește ar trebuii sa fac griji??

Tulburari de limbaj

Postata de patrik17 cu 2 ani in urma.

Am 2 băieți cel mare are 8 ani cel mic 2 ani si 3 luni dar nu vorbește arată cu mâna ce vrea spune mama, tata,si numele fratelui. În rest cand are chef spune afară si arata spre ușă altădată doar ma ia de mână și ma duce la ușă. Dacă vede puiutii zice pui pui... cere apă daca e foamea ma ia de mână și ma duce la masă si el se urcă pe scaunul lui. Cu copii mai mari se joacă aleargă după minge sta cu ei in nisip in schimb respinge copii mai micuți care nu vorbesc.Ultima trimestru de sarcina am dus o greu .Am născut prin cezariana a făcut ihcter prelungit in rest a fost ok

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-limbaj/copilul-meu-nu-vorbeste-cand-este-cazul-sa-apelezi-la-un-logopedi_17473