cabinet pentru diagnosticare

Tulburari de limbaj

Postata de vladutul cu 14 ani in urma.

Am un baiat in clasa I care nu poate sa citeasca si sa scrie(f.greu).Unde pot sa ma duc pentru diagnosticare ?

Raspunsuri (7)

Sheila

acum 14 ani

Cred ca ar trebui sa discutati cu un logoped.Are si probleme de vorbire?

Psih. Sorinel Mocanu

acum 14 ani

Ca si problemele de vorbire, si cele de citit/scris tin tot de domeniul logopediei. La un cabinet logopedic veti putea vedea daca este o problema de aptitudini si care poate fi rezolvata cu ajutorul logopedului prin exercitii specifice, sau exista si alte cauze (care tin de regula de mediul familial).

Psih. Luminita Purice

acum 14 ani

Buna ziua,
Ar trebui sa mergeti cu el la un logoped sau la un psiholog care sa faca si logopedie dar va poate indruma si dn-a invatatoare la unul dintre cabinetele logopedice interscolare.

ELENA S.

acum 14 ani

PUTETI VENI LA NOI LA SCOALA, UNDE AVEM CABINETE DE LOGOPEDIE. DIAGNOSTICUL AR FI DISLEXO-DIGRAFIE. MA PUTETI CONTACTA LA NR DE TEL. 021.210.4061.

vladutul

acum 14 ani

Multumesc frumos, o sa va contactez la numarul de telefon .

Psih. Luminita Purice

acum 14 ani

Adresati-va unui psiholog clinician sau unui logoped
Eu va pot ajuta daoar daca sunteti din zona Braila

vladutul

acum 14 ani

Multumesc, noi suntem din Bucuresti.