fac tratament cu Sintrom. Valorile INR recomandate sunt 2.5-3.0. La analizeam valorile AP-21.0%, IN?

Tulburari de coagulare

Postata de Margareta9 cu 7 ani in urma.

La analizeam valorile sunt :AP-21.0%, INR-3.84 si PT 52.8 sec. Trebuie modificata doza de medicamente?

Raspunsuri (1)

Stefarimed

acum 7 ani

In principiu, INR trebuie sa fie pana in 3,5. Depinde pentru ce luati tratamentul anticoagulant oral. Va trebui scazuta putin doza de Sintrom/Trombostop si ulterior repetat INR peste 10 zile. Multa santate