Schimbarea stilului de viata.

Tulburari de alimentatie

Postata de ProudArianne cu 8 ani in urma.

Buna seara. Trebuie sa imi schimb stilul de viata odata cu o implinire profesionala. Pana acum era totul normal, dormeam noaptea, ziua mancam, imi vedeam de treburi, dar nu pot spune ca ma deranjeaza foarte tare stilul meu de acum de viata. Tot ceea ce vreau sa stiu este daca imi va face rau in timp, deoarece acum nu ma simt diferit. Anul trecut am intrat intr-o trupa pe post de vocalista si acum, de doua saptamani, cantam live in fiecare noapte intr-un club. Sa va fac un rezumat: Avem program pana la 2 noaptea, dupa aceea mergem sa mancam, discutam despre diverse, bem, nu ne mai arde de somn... dorm ziua daca apuc (pentru ca repetam) , mananc mancare fast-food, inghetata, dulciuri, consum cel putin 2 pahare de alcool pe scena noapte de noapte... si dupa. Recunosc ca noaptea trecuta si in alte cateva nopti precedente am incercat LSD, dar nu iau mereu. Acestea sunt lucruri pe care nu le spun familiei sau grupurilor de prieteni din afara trupei, deoarece nu ma simt confrotabil. Cam atat, dar nu ma plang, imi place vocatia mea si am cautat mult o trupa de blues/rock, de aceea nu as vrea sa renunt, vreau doar sa stiu ce efecte negative ar putea avea pe termen lung.

Raspunsuri (1)

Medic.Fares

acum 8 ani

Buna ziua.Ac***a in vedere profesia va recomand un remediu natural comprimatele Plantusin cu efect antiinflamator, antibiotic, antiviral, decongestionant la nivelul faringelui şi a căilor respiratorii, indicat in disfonie, dureri de gat.Multa sanatate!