sant foarte suparata

Tulburari de alimentatie

Postata de dorothe cu 13 ani in urma.

ce ar trebui sa fac caci mananc antruna si apoi vomit

Raspunsuri (4)

MARIKA25

acum 13 ani

Buna!Ai putea incepe prin a povesti un pic despre tine si despre viata ta!La baza fiecarei boli alimentare se afla o cauza,care variaza de la individ la individ!Ce te determina sa vomiti?Te vezi grasa?
O zi placuta!!!

Iuli

acum 13 ani

Trebuie sa mergi la un psihiatru si apoi sa faci psihoterapie cu un psiholog. Ai ceea ce se numeste tulburare alimentara, mai precis bulimie. Nu e nici o rusine, f multe femei trec prin asa ceva la un moment dat in viata. E bine ca vrei sa faci ceva. Actioneaza cat mai repede.

Tin pumnii! Succes!

Dr. Georgescu Cristian

acum 13 ani

buna seara,

dupa cum s-a scris si mai sus, exista posibilitatea sa suferiti de bulimie (poate fi si altceva, dar ati dat foarte putine detalii despre dumneavoastra). mai multe detalii puteti gasi chiar pe acest site, unde s-au scris cateva articole despre aceasta afectiune, spre exemplu: //sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/bulimie_2994

va urez o seara buna

dorothe

acum 13 ani

buna ziua .da antradevar am dat ft putine detalii despre mine.am 40 de ani si acuma cantaresc 80 kg. de vreo 3 ani am luat 20 kg an greutate anainte aveam 60 kg.am facut o depresie si 2 ani am urmat un tratament am ft la un psihiatru care mia dat trm. acuma ma simt mai bine dar mananc antruna si chiar ft mult dupa care merg si vomit caci ma inervez de ce am mancat asa mult.mai ales seara cand ajung acasa de la lucru.tot timpul mieste frica ca daca nu mananc o sa cad jos so sa mi se faca rau.am cheltuit sute de euro cu tot felul de regimuri si la cateva zile renunt caci nu pot sa ma abtin.am luat tot felu de mecicamente ce am gasit pe net si degeaba.cred ca o sa fac iar o depresie numai cand ma vad la felul cum arat.si sotul meu mia zis ca ma paraseste daca mai continui sa ma angras.multumesc daca puteti sami dati un rasp