Probleme cu greutatea

Tulburari de alimentatie

Postata de GainaruLuminita cu 12 ani in urma.

Am o problema de la un timp ,am stari de oboseala cu toate ca dorm cate 9,10 ore pe noapte iar alimentatia mea este la fel cum am avut-o tot timpul si cu toate astea am slabit fara sa tin vre-o cura ,acum o luna ,2 avea 49,5kg ,apoi am ajuns la 47,6 si azi cand m-am cantarit am 46,8 si mananc orice fel de mancare si dulciuri.

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Pierderea inexplicabilă în greutate, în contextul în care nu au loc schimbări ale dietei sau modificări ale apetitului, trebuie considerată semn al unor probleme medicale şi ar fi recomandat consultul unui medic pentru determinarea cauzelor acestei scăderi în greutate