probleme cu ficatul sau partea dreapta

Tulburari de alimentatie

Postata de geanyboy14 cu 12 ani in urma.

buna seara,am 31 de ani, barbat, am o problema foarte serioasa ,de vreo cativa ani am probleme cu stomacul si din cauza asata nu pot face nimic din ce imi propun,deci incep cu inceputul ,dimineata cand ma trezesc imi forfoteste ceva in stomac in partea dreapta si ma simt balonat acolo parca as avea un gol acolo,daca beau un pic de suc si ma duc la baie imi revin,sau daca mananc un mar,scaunele dimineata nu sunt niciodata tari ,mereu moi si afanate parca mananc pluta,ma duc la servici si pe drum daca ma fortez prea tare ca merg cu bicicleta incepe stresul ,imi vine sa vomit ,ma sufoc,inghit in gol,daca am un mar cu mine iau o gura si imi revin,ajung la servici ma schimb si vine seful de emotii poate sau de nervi imi vine iar sa vomit ,si iar iau o gura de mar si ma calmez,la masa de pranz pe la 11 am pofta de mancare dar niciodata nu mi prieste ce mananc,daca mananc vreodata cu intarziere adica vreo 4 ore intarziere incep sa palpitez,tremura maini ,picioare,sunt obosit mai tot timpul,pot face efort fizic dar daca ma fortez nu mai sunt bun de nimic imi vine sa vomit si incep sa ma sufoc sa tremur,in partea dreapta parca am un gol si parca tot timpul as avea in interior temperatura in locul acela,nu pot manca usturoi ceapa,prajeli afumaturi,peste,gogosi,ardei ca imi este rau pe urma,daca mananc seara sa zic pe la 8-9 ma trezesc pe la 12 noaptea cu mancare in gura,pe nas,si ma innec......asa ca va rog daca stie vreun doctor vreun tratament ceva sa mi prescrie sa mi prescrie ,nu am prea fost pe la doctor am o groaza de doctori,am fost o data operat fara anestezie si de atunci am un fix pe psihic sa nu vad doctori nici mort astept raspuns va multumesc

Raspunsuri (4)

geanyboy14

acum 12 ani

a aa si am uitat mai tot timpul mi e greata.,respir greu ,am probleme si cu dantura imi cam cad toti dintii,ieri mi s a crapat o masea de parca ar fi din creta ,sau ipsos,oare nu am calciu in organism?nu fumez nu beau,e stresant ce naiba am?

Iuli

acum 12 ani

Este necesar sa mergeti la un psiholog. Majoritatea simptomelor sunt pe fond psihic. Ar fi indicate si niste analize de sange si unele gastrointestinale. Va dati seama ca mai mult decat atat nu va poate ajuta nimeni prin internet.

Mihaela22120678

acum 12 ani

Simptomele descrise sunt clar pe fond nervos. Mergeti mai degraba la un psihiatru sau la psiholog. Sanatate!

Mihai

acum 11 ani

Eu cred ca tu ai probleme mari cu FIEREA. trebuie sa tii un regim sa vezi cum e dupa