nu voi fi niciodata normala?

Tulburari de alimentatie

Postata de arian_a cu 13 ani in urma.

am 20 de ani ,1.63 si 46 kg.inaltimera si greutatea le am eschimbate de vreo 6 -7 ani.nu ma pot privi in oglinda uneori,am impresia ca ma descompun incet si fara sa pot face ceva care sa impiedice asta.nu mai pot intretine relatii sexuale cu iubitul meu deoarece mereu ma gandesc cat de neplacut trebuie sa fie pentru el sa stranga in brate un manunchi de oase.el tine la mine dar nu pot face nimic care sa schimbe ce gandesc...ar fi trebuit sa ma obisnuiesc cu corpul meu de atati ani de neschimbare,,,am tinut acum 4 luni un regim de ingrasare si am pus 4 kg pe mine.aratam ca o persoana normala!ma adoram dar eram speriata de ceea ce s-a si intamplat,ca voi reveni la greutatea initiala...un sfat,VA ROG,trece tineretea si frumusetea si nu pot face nimic ca sa ma bucur de ele,ARAT CA UN SCHELET

Raspunsuri (13)

mihaela vasile

acum 13 ani

Eu cred ca esti destul de normala.Cu siguranta multe femei te invidiaza,gandestete cum ar fi fost sa ai prea multe kg.Si eu am fost exact ca tine ,de la 16 la 25 de ani am avut 163cm si 48 de kg acum am nascut si am 55kg.

Iuli

acum 13 ani

Eu stiu o tipa care are 1m70 si greutatea ta! Are 24 de ani. Aceea, da, este sp***a. Dar tu nu esti chiar atat de sp***a. Prietena mea cea mai buna are 1m69 si 52 de kilograme (deci cam aceeasi proportie, tu fiind mai sp***a dar mai scunda) si vreau sa iti spun ca are forme, chiar daca e slabuta. Fa-ti niste analize si daca totul e in regula, pur si simplu asta e conformatia ta la acest moment. Daca parintii tai sau unul dintre ei a fost asa la varsta ta (nu acum!) atunci e clar.
In mod sigur cu trecerea timpului se va schimba situatia, tinand cont ca si hormonii din corpul unei femei variaza cu trecerea anilor. Peste 10 ani o sa scrii ca incerci sa slabesti 5 kg si nu stii cum, ai sa vezi! Stai linistita :)

Iann

acum 13 ani

eu am aceeasi inaltime si la 20 de ani aveam 42 de kg si acum am 27 de ani si greutatea ta dar la inaltimea ta gandestete cum ai arata daca ai fi mai grasa ?eu cred ca nu ar trebui sa-ti faci atate probleme cu ingrasatu pt ca o sa vina ovreme cand osa vrei sa dai jos kilogramele in plus si nu o sa poti.Asa ca stai linistita.

marialeea

acum 13 ani

Eu am 37 de ani, 46 kg si 1m62 si eu zic ca nu arat asa de rau... Este cea mai mare p***ae sa extinzi aria complexelor tale si la prietenul tau! Eu sunt casatorita de 9 ani si sotul meu ma place f.mult asa cum sunt. E adevarat, el e mai plinut si nu-ti pot spune de cate orice ofteaza si-mi zice "pai, da, mersi, tu poti manca orice, ca nu te ingrasi, pe cand eu...". Eu zic ca multa lume ar da orice ca sa poata sa slabeasca, iar tu te plangi de greutate... Sfatul meu e sa incerci sa porti haine care avantajeaza persoanele mai slabute: modelele acestea de bluze care sunt acum sunt f.potrivite (acelea care vin incretite pe sani si apoi vi usor avazate si mai largute, gen rochita), poti purta un pantalon care sa nu fie prea stramt si MUSAI deschis la culoare (cele inchise subtiaza si mai rau) peste care sa porti acele bluze. Si e obligatoriu ca, atunci cand te uiti in oglinda dimineata, dupa ce te imbraci, sa spui in sinea ta: "Vai, ce bine arat astazi". De ce sa te stresezi inutil cu p***ai cum ca ai fi prea sp***a, nu crezi ca sunt destule necazuri in viata asta de zi cu zi ca sa-ti mai faci probleme chiar si acolo unde nu sunt?! Cauta sa te placi tu pe tine insati, eu una am reusit desi cand am slabit si eu (aveam acum 4 ani 53 kg) din cauza unor probleme, ma uitam si eu cu dezgust la oglinda. Dar te vei obisnui, asta e, esti un pic mai sp***a si pace! Nu-ti fa griji, toate femeile spun ca mai tarziu cand te vei ingrasa vei dori sa poti slabi si-ti va fi tare-tare greu!

Csara

acum 13 ani

Draga mea, daca regimul de ingrasare a functionat, de ce nu l-ai mai tinut? Sau macar jumatate din regulile, lui sa mentii o contanta in greutate... Incearca-l din nou, poate fii o alternativa.

fangtasia

acum 13 ani

ati spus ca ea arata bine la greutatea ei dar nici macar nu o cunosteti (nici eu)sa stiti ca unii oameni pot avea oasele mai grele decat altii .(poate ma insel in privinta ei)asa ca numai va mai comparati unii cu altii ca toti suntem diferiti si nu suntem nici egali.

arian_a

acum 13 ani

merci de "aparare"fangtasia dar stiu ca asta e problema...nu ma pot obisnui cu ideea ca acest corp fragil ma reprezinta pe mine.regimul de ingrasare consta in principal in 3 mese pe zi la ore relativ asemanatoare de la o zi la alta cu mancare gatita;acum activitatile zilnice nu mai imi permit sa ma ocup de chestia asta...am incercat s mananc multe cipsuri si ciocolata pt ca se procura rapid dar nu s-a observat nici o diferenta in greutate cum se intampla la alte femei

adita

acum 13 ani

eu am exact ani,greutatea si inaltimea ta.dar am fundul frumos sanii marii,doar ca la picioare sunt cam slabuta,nu inteleg de ce te sperii asa,daca era-i grasa de nu te vedeai in oglinda cum era?uita-te si tu la vedetele aste ca au 1.75 si 50 kg si mor barbati dupa ele,daca prietenul tau nu te placea nu mai statea cu tine.de la stresul asta pe care ti-l faci tu esti tot timpul nervoasa .stai linistita ca sunt oameni care au probleme adevarate ,nu problema care ti-o creezi tu degeaba.te pup

marce25

acum 13 ani

buna,am 36 de ani 1,63,48 de kg ,si eu sunt complexata pe aceeasi chestie,am sperat ca daca fac un copil ma ingras,am facut doi,dar degeaba,am luat luni la rand vitamine fara vreun rezultat,eu cred ca asta e conformatia noastra,dar eu ma bucur ca la anii mei ma imbrac ca pustoaicele iar cand ies pe strada cu fiica mea(16 ani) nimeni nu zice ca as fi mama ei,asa ca nu mai fi complexata bucurate de ceea ce ai,bafta

OANA

acum 13 ani

ARIAN_A DRAGA LA FEL SANT SI EU. SKILOADA .A M SI EU ACELASI COMPLEX SI LA MINE SE INKIDE POFTA DE MANCARE DE LA CEA MAI MICA SUPRARE DAR EU DACA ASI MANCA SAU MAI BINE ZIS ASI PUTEA MANCA MASI FACEEEEEEEEEEEEEEEEEE CAT O VAKA. EU IAU PERITOL CATE O PASTILUTA IN FIECARE SEARA DAR TREBUIE SA AI GRIJA CA ITI CAM PROVOACA SOMNOLENTA. EU LAM ALES IN ACEASTA PERIOADA PT CA STAU ACASA SI PESTE O LUNA TREBUIE SA MA DUC IN TARA SI STII TU DACA MA VEDE MAMA SLABUTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA SE CAM SUPARA SI CA SA NO O SUPAR SI CA SA MA SIMT SI EU BINE IN PIELEA MEA RECURG LA ACEST........ TRUC. SI EU MA SIMT F BINE CAND SANT MAI PLINUTA SI AM OLEACA DE FORME SI DEGEABA ZIC ALTII CA E BINE SA FII SLABA PT CA ATUNCI CAND KIAR ESTI Sp***a AI MAI VREA VREUN KIL IN PLUS. EU AM 31 DE ANI SI AM SAU CEL PUTIN AVEAM 46 KG LA 1.65 m E DA IS CAM SLABUTA. DACA AJUNG PE UNDEVA LA 42_43 KG IS PERFECTA SII PLACE SI SOTULUI MEU CA ARE PE CE PUNE MANA. PUPICI SI SPOR LA MANCAT.

den96

acum 13 ani

O alimentatie echilibrata si sanatoasa din punct de vedere nutritional,adaptata necesitatilor individuale,poate solutiona orice problema de greutate corporala.Contactati-ma la adresa [email protected] nu uitati ca sanatatea fizica este sustinuta de optimism,pozitivitate!Numai bine.

Gabi

acum 13 ani

Pentru problema dvs de sanatate, in primul rand ar trebui sa faceti o analiza a intregului organism cu un aparat total inofensiv, care citeste la nivel de celula, fara radiatii si fara recoltare sange, pentru a vedea cauza problemelor dvs de sanatate. Aceasta analiza dureaza 30 de minute si costa doar 70 Ron. Apoi, in functie de rezultat vi se va recomanda tratament 100% naturist si personalizat pentru dvs. Pentru mai multe detalii si programari puteti suna la tel 0720325245. Gabriela.

flori

acum 13 ani

ma numesc flori si am o fetita si un baiat aveam 59 de kg iar dupa nastere am puspemine cam 9 kg cum pot slabi?