M-am ingrasat foarte mult am 118kg de la 75 kg si doresc o dieta de slabit

Tulburari de alimentatie

Postata de Mihaeluta cu 13 ani in urma.

Ce sa fac acum ca sa slabesc de la 118 kg la 75 kg cat aveam eu initial pana acum 2 - 3 ani .Ce sfat si dieta de slabit puteti sa-mi recomandati.M-am ingrasat si de la niste medicamente care le iau pt sistemul nervos niste antidepresive numite depakine chrono si solian care spun in prospect ca dau ingrasare.Va multumesc mult.Ce sa fac cum sa slabesc?Ce dieta imi recomandati?Mihaeluta

Raspunsuri (5)

Psih. Maria - Laura Cojocaru

acum 13 ani

Este posibil sa fie vorba despre o tulburare de alimentatie, iar in acest caz iti recomand sa mergi la un cabinet de psihoterapie pentru a vedea cauza si a gasi propriile tale mijloace si resurse pentru rezolvare.

Psih. Paraschivescu Carmen

acum 13 ani

Unele medicamente pentru sistemul nervos au, din pacate, printre efectele secundare si aceasta "ingrasare". Dar e foarte bine ca le-ai luat, pentru ca probabil asta era prioritatea, tratarea depresiei. Daca acum te ocupi de problema greutatii inseamna ca esti pe drumul cel bun, lucru pentru care te felicit, pentru ca niciun medicament nu isi face efectul fara vointa de a invinge boala a celui care il ia . Sint convinsa ca vei da jos si kilogramele pe care le ai in plus. Pentru a te ajuta cineva cred ca trebuie sa spui care iti sint obiceiurile alimentare acum: ce s-a schimbat in alimentatie, cit maninci, cind si cum, ce iti place sa maninci si ce nu, care este stilul tau de viata, citi ani ai si orice altceva crezi tu ca are relevanta pentru situatia de acum.

Dr. Enculescu Dan-Anton

acum 13 ani

puteti sa va programati la spital sau la euroclinic si va garantez rezultate daca sunteti motivata

Gabi

acum 13 ani

Pentru problema dvs de sanatate, in primul rand ar trebui sa faceti o analiza a intregului organism cu un aparat total inofensiv, care citeste la nivel de celula, fara radiatii si fara recoltare sange, pentru a vedea cauza problemelor dvs de sanatate. Aceasta analiza dureaza 30 de minute si costa doar 70 Ron. Apoi, in functie de rezultat vi se va recomanda tratament 100% naturist si personalizat pentru dvs. Pentru mai multe detalii si programari puteti suna la tel 0720325245. Gabriela.

Dan M 0724 638604

acum 13 ani

Va recomand sa beti apa Kangen.
Vedeti mai multe pe site: www.apaviekangen.ro