Greata mai tot timpul

Tulburari de alimentatie

Postata de Michelle10 cu 12 ani in urma.

De ceva timp ma simt foarte rau. Mereu ma simt rau de la stomac ,am greata.Daca nu mananc mi-e rau si dupa ce mananc tot asa ma simt. Nu mai stiu ce sa fac. Vreau sa precizez ca inainte nu am avut niciodata mesele regulate. Sa fie de la asta problema? Daca nu atunci ce se intampla cu mine? Multumesc.

Raspunsuri (4)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna ziua,

Va recomand sa consultati un medic gastroenterolog.

Vicky10

acum 12 ani

ma chinui cu aceste simptome de 1 an.mi sa spus ca am ulcer duodenal.sunt satula de tratamente si diete, si de insomnii. am incercat "lansoprol" si parca am mai scapat de insomnii. totusi incerc sa mananc putin si de 5 6 ori pe zi...parca le mai reduc din intensitate... succes

Vicky10

acum 12 ani

ma chinui cu aceste simptome de 1 an.mi sa spus ca am ulcer duodenal.sunt satula de tratamente si diete, si de insomnii. am incercat "lansoprol" si parca am mai scapat de insomnii. totusi incerc sa mananc putin si de 5 6 ori pe zi...parca le mai reduc din intensitate... succes

mihaela121

acum 11 ani

cu sapte ani in urma am avut gastrita si apoi ulcer duodenal din cauza curelor de slabire cred, mancam foarte putin.apoi am luat o tuberculoza am stat in spital 6 luni apoi meningita si hepetita.toate intr_un an si jumatate.viata mea era un calvar.aveam 28 de ani.le am tratat pe rand,am tinut un regim special doar fructe, legume, carne de pasare fiarta, ,lactate,miere dimineata o lingurita,ceaiuri foarte multe pentru stomac, ficat, ceai verde.mancam si mozzarella cu ulei de masline si rosie sau branza de capra din carrfour verde e super si ideea e ca m am vindecat. va spun 5 lucruri ce trebuie evitate la ulcer:menta,ciocolata,acidul,prajitul si Carnea de PORC. regimul trebuie tinut cu strictete, multa rabdar, fantezie la gatit . acum sunt sanatoasa si fericita mult succes SANATATE ps tin regim si azi si ma simt super pupici .