De ce nu ingras??

Tulburari de alimentatie

Postata de K3nT cu 12 ani in urma.

Buna
Sunt baiat am 19 ani si 1.77 m si am 55 de kg si fac sala de aproximativ 1 an si nu am pus nimic in greutate..am incercat cu suplimente...bogate in carbohidrati..si tot nimic nu am pus nici macar 500 g...ce as putea face...sau ce as putea avea...
AStept raspun va rog

Raspunsuri (1)

dorudopp

acum 12 ani

esti sanatos tun prietene!
sala este buna dar ar fi si mai bine sa faci izometriesi sa te alimentezi bine nu mult.
toti te vor invata sa mananci proteine multe. nu-i bine ptr. ca imbolnavesti tinichii.
mananca peste, paste, legume si fructe si bea minim 3l de apa pe zi. mananca bine dimineata.ptr. bicepsi lucreaza la aparate dar cu greutati mari. exista un aparat ptr. muschii de la pulpa. stai ca pe scaun si ridici doar picioarele. la fel cugreutati mar si faci izometrie. iti va creste si forta.
succes,
doru-0744550066