de ce nu au in greutate?

Tulburari de alimentatie

Postata de schumi88 cu 13 ani in urma.

Buna ziua !Am 22 de ani, 1.85 inaltime si 62 Kg. inca de cand eram la liceu aveam o greutate mica (58kg),raportata la inaltimea pe care o am .mentionez ca in timpul liceului nu am facut sport deloc din cauza unei probleme medicale pe care o aveam de la nastere.fiind operat de 9 ori pana in prezent. AS vrea sa stiu ce ar trebui sa fac ca sa iau in greutate? Mananc de 3 ori pe zi, cateodata si de 4 ori ,merg mult pe jos. in toti acesti ani (liceu + 3 ani de facultate ) am luat, zic eu foarte putin in greutate si nu e normal ca la inaltimea mea sa am asa putin. daca se poate as dori sa aflu un raspuns. multumesc

Raspunsuri (2)

Psih. Antonia - Carla Isacu

acum 13 ani

Consultati un nutritionist pentru a va recomanda analize corespunzatoare si o dieta potrivita, care sa tina cont si de problemele dvs. de sanatate.

Ionescu

acum 13 ani

La problema ta nu te poate ajuta decat un medic homeopat cu experienta.
Caci ai o constitutie oxigenoida - cu ardere excesiva - si acest lucru se poate indrepta numai cu remedii homeopate bine alese.