de ce mi-e greata?

Tulburari de alimentatie

Postata de adina184 cu 12 ani in urma.

Buna ziua!
Am avut licenta saptamana trecuta, am vomitat in dimineata ei(nu mai vomitasem din clasa a 3-a)..si de atunci din cand in cand imi vine sa vomit dupa ce mananc in general...oare stresul sa fie cauza si o sa-mi treaca de la sine? Multumesc..

Raspunsuri (2)

Psih. Anisia Popa

acum 12 ani

In cazul in care se elimina varianta unei sarcini sau alta cauza fizica, este posibil ca stresul examenului sa fie cauza. Iti recomand sa consulti un psihoterapeut care te va ajuta, in cateva sedinte sa rezolvi problema si te poate invata cum sa fii pregatita in situatii similare.

adina184

acum 12 ani

va multumesc frumos pt raspunsuri