De ce mananca doar lapte?

Tulburari de alimentatie

Postata de Alexa cu un an in urma.

Copilul meu are 3 ani si este mancacioasa de fel .Din cauza unei enterocolite a vomiitat foarte mult ,de acum 2 luni,iar de atunci nu mai vrea sa manance nimic ,doar lapte praf.

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Cresterea-si-dezvoltarea-copiilor/lipsa-poftei-de-mancare-la-copii-care-sunt-cauzelei_18470

Psih. Stefania Budacu

acum un an

Buna ziua.
I ati facut analizele necesare, recomandate de gastroenterolog? Daca ati facut si totul este in ordine, inseamna ca situatia actuala se datoreaza traumei, motiv pentru care va recomand sa apelati la un psiholog.
Toate cele bune!