Ce am?

Tulburari de alimentatie

Postata de bumbum cu 10 ani in urma.

Am 16 ani si de 4-5 zile ma simt ciudat. La inceput aveam stari de ameteala dar acum mi-am dat seama ca totul era de la burta. Am tulburari, adica dureri suportabile pana la urma, dar care ma fac sa ma ingrijorez. Se aude cum imi ghiortaie matele si simt ca se misca, uneori nu am avut pofta de mancare si aveam putin greata, dar mai rar, in rest acum nu mai am ameteli, dar stomacul inca il simt la fel. Mi-am facut analizele dar rezultatul vine tocmai peste 3 zile si vreau sa aflu daca se poate ce am si ce pot face si in cat timp imi pot reveni, va multumesc anticipat.

Raspunsuri (3)

Diana

acum 10 ani

ai facut un examen coproparazitologic? Fata mea tot cam aceleasi simptome le-a avut si la analize au iesit viermi intestinali. Oricum sa stii ca nu tot timpul se evidentiaza acesti paraziti la analize. Incearca tratamentul cu nuca neagra, capsule de pelin si capsule de cuisoare. Sanatate

razvan

acum 10 ani

multumesc,o sa astept sa vad mai intai analizele si apoi voi incerca si acest tratament, sper sa imi revin cat se poate de repede si totul sa fie bine.

Razvan

acum 10 ani

mi-au venit si analizele si au iesit bine, adica nu am paraziti intestinali si nici giardia, nu stiu ce sa zic, in ultimele zile m-a mai lasat durerea, dar azi m-a durut iar, dar probabil pt ca am mancat niste fornetti cu branza si nu mi-a picat bine, o sa ma duc si la medicul de fam din nou luni ca sa vad ce va zice si el.