bulimie

Tulburari de alimentatie

Postata de khaterine cu 11 ani in urma.

sufar de bulimie de aproximativ 4 ani, ma ingrozeste faptul ca poat avea multe alte afectiuni cauzate de aceasta, cum as putea scapa de aceasta boala? ar putea duce la cancer esofagian......?

Raspunsuri (3)

Psih. Roxana Olaru

acum 11 ani

Buna ziua,

Primul pas este sa consultati un medic specialist psihiatru. Apoi, pe langa tratamentul cu medicamente, va fi nevoie sa faceti si psihoterapie. Este extrem de important sa nu mai amanati pentru ca sanatatea dvs va fi din ce in ce mai afectata.

eva40

acum 11 ani

nu face cancer

Gabi

acum 11 ani

Iti recomand sa intri pe http://www.centrularmonia.ro/ cu siguranta o sa te ajute!