Bubițe pe fata după post?

Tulburari de alimentatie

Postata de Utilizator11587335721 cu 4 ani in urma.

Buna ziua, am ținut post câteva săptămâni, având o dieta vegana. După trecerea perioadei de post, am început sa mănânc normal produse de origine animală cum făceam și înainte dar am observat ca mi-au ieșit niște bubițe roșii și mici pe toată fata inclusiv sub ochi. Oare ați putea sa îmi spuneți de ce? Menționez ca înainte, cu o săptămâna si jumătate am avut o viroză și am luat dupa prescripția medicului de familie un antibiotic zinnat, iar după terminarea tratamentului am mai observat la fel ca mi-au ieșit câteva bubițe pe fata care au fost prezente cam o zi, pe urma dispărând. Ar putea avea și asta o legătura? Mulțumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 4 ani

Buna ziua, probabil organismul s-a purificat mult si nu mai accepta anumite substante. Faceti totusi niste analize de sange (HLG, AST, ALT, uree, creatinina, acid uric, PCR, dozare de vit D3 si ce altceva va mai indica specialistii).
Sanatate si toate cele bune!