Anorexia, bulimia si obezitatea - tulburari de alimentatie si greutate

Tulburari de alimentatie

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

in timpul sarcinii m-am ingrasat 28kg,eu care nu am avut mai mult de 48 kg niciodata.cum sa slabesc?

Raspunsuri (13)

Cristian272

acum 16 ani

cartea d-nei doctor bilic"traiesc deci ma abtin " este f. buna!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am 30 de ani,1,62m si 42 de kg.sunt una din persoanele care isi doresc cu disperare sa ia in greutate dar in ciuda faptului ca mananc orice la orice ora ,nu reusesc sa trec de 42-43 kg.am consultat si medicul endocrinolog si se pare ca nu am probleme cu tiroida.inteleg ca este vorba doar de un metabolism mai accelerat ,insa ce as putea face sa iau macar cateva kilograme?????????

tor

acum 15 ani

poti slabi, trecand la un regim alimentar bazat pe legume , fructe,salate, carne de pasare sau vita, si sa nu te atingi de produsele care ingrasa.
concomitent, ai putea ca odata la 2 zile, sa faci jogging( 30 min) dimineata la ora 8-9 !! este cea mai buna solutie ptr a scapa rapid si frumos de kg in plus.

tor

acum 15 ani

poti slabi, trecand la un regim alimentar bazat pe legume , fructe,salate, carne de pasare sau vita, si sa nu te atingi de produsele care ingrasa.
concomitent, ai putea ca odata la 2 zile, sa faci jogging( 30 min) dimineata la ora 8-9 !! este cea mai buna solutie ptr a scapa rapid si frumos de kg in plus.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

an 22 de ani si iau de 5ani contraceptive. As vrea sa renut la ele definitiv. Mi s-au prescris datorita unor probleme de sanatate instalate pe baza hormonala.
As vrea sa stiu, daca o data cu intreruperea administrarii lor, ma voi ingrasa.
multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

eu ma chinui de foarte mult timp sa slabesc am 23 ani 166 si 89 kg .in cida tutoro eforturilor cred ca nu sunt pregatita psihic.nu reusesc sa ma abtin de la nimic.as manaca in continuare si nu mai rezist sa ma vad atat de grasa.ajutati-maaaaaa....k singura nu am reusit

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am 39 de ani si 156 si 107 kilograme nu maninc mult am fost la un endocrinolog am facut tomografie e marita putin glanda si nu mai stiu eu ce am dar nu ceva serioos din ce spune medikul e pe fond nervos sint disperata ma urasc cu toata suflarea mie frika sa ma uit in oglinda la picioare mai ales sint o balena un sfat daca se poate o raza mika de lumina va rog si va multumesc anticipat

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am 21 de ani,am 47kg iau contraceptive de doi ani si nu reusesc sa ma ingras.am pofta de mancare,dar dupa prima inghititura nu mai imi trebuie.stressul poate fi un motiv?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

nu mai pot cn ma ajuta si pe mn?;((

comentarii utilizatori

acum 14 ani

Va rog sa ma ajutati ! Am 12 ani si doar..32 de kg! Toata lumea imi spune k sunt prea sp***a. nuj ce sa fac sa ma ingras m aputeti ajuta?

paula

acum 14 ani

am 26 de ani si am 90 kg sint o pofticioasa si nu stiu ce sa eac sa slabesc ajutatima va rog

tigru

acum 9 ani

va si tu niste sort si ai sa slabesti ma refer la mersul pe bicicleta sau fuga...

anonim ianuarie 2010

acum 14 ani

am 26 ani si 45kg,am tinut cura de slabire si am slabit 12kg in nici o luna de zile,iar acum parca nu se mai opreste,tot slabec,spune ce sa fac