Am o problema cu mancarea

Tulburari de alimentatie

Postata de boteacristina cu 12 ani in urma.

Buna. am 17 ani si 35 kg am o problema cu mancarea ma uit in oglinda si ma vad grasa, de aceea mananc foarte putin cate o data ma infometez de frica sa nu ma ingras .
De aceea apelez la dumneavoastra sa ma ajutati, nu stiu ce sa fac deoarece am niste ganduri ce nu ma lasa sa mananc , incerc sa ies din starea asta cu ajutoru mamei dar as vrea sa consult si sfatul unui medic specialist sau nutritionist nu stiu ceva care sa ma ajute sa ies din starea in care sunt.

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Ceea ce ai se numeste anorexie nervoasa. Este necear sa consulti un psihiatru pentru tratament si un osiholog pentru psihoterapie. Fa-o pentru tine! Poate vei dori un copil intr-o zi...

boteacristina

acum 12 ani

Sunt din husi si nu stiu daca este medic osiholog in husi, imi puteti recomanda un doctor dumneavoastra din alt oras

Iuli

acum 12 ani

Psihologul nu este medic. Trebuie sa mergi la un medic psihiatru si la un psiholog. Gasesti o lista cu psihologi pe site-ul colegiului psihologilor din Romania (copsi.ro parca).