Am nevoie de ajutor

Tulburari de alimentatie

Postata de Fantomel cu 11 ani in urma.

Sunt in varsta de 22 de ani si sufar de tulburai de alimentatie de aproape 5 ani.Ma pot pensiona pe caz de boala,sau pot primi vreun ajutor din partea statului nefiind apta de munca?!

Raspunsuri (2)

Iulia C

acum 11 ani

Buna ziua,

Tulburarile de comportament alimentar sunt tratabile, trebuie sa va adresati unui medic psihiatru si unui psihoterapeut pentru a primi ajutorul adecvat. Ma intreb in ce masura v-ar ajuta, din punct de vedere psihic, sa fiti pensionata pe caz de boala la varsta de 22 de ani (daca acest lucru ar fi posibil)...
Va doresc multa sanatate!

Gabi

acum 11 ani

Iti recomand sa intri pe http://www.centrularmonia.ro/