am facut

Tulburari de alimentatie

Postata de dulceamalia cu 11 ani in urma.

am fost la medic am facut un set de analize din care mi-au spus ca sunt perfect sanatos tun ...dar eu tot continui sa vomit exagerat nu stiu ce sa mai fac :(

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ce analize ati efectuat?

Sari

acum 11 ani

S-ar putea sa fie pe baza nervoasa.
Cauta si un psiholog, si sigur vei fi indrumat pe drumul cel bun.
Sanatate.Incearca sa tii si o perioada regim sau post, sa vezi apoi , prin introducerea treptata a noi alimente in dieta, care iti produce probleme
Dimineta , cand te scoli, sa consumi apa, cam o cana , pe stomacul gol, putin incalzita, si 40 de minute nu mananci si nu bei altceva. Daca vei face asta timp indelungat, vei debloca multe organe. Putin masaj in zona abdominala, poti si singur, cu ceva ulei prin casa , ar fi benefic.Eu imi pun sare incalzita, seara, pe abdomen, intr-o fata de perina, si dorm asa , ajuta la revitalizarea intregii zone. Sarea sa fie din cea grunjoasa.

Cornelia, Craiova

acum 11 ani

Buna,
Incearca Homeopatia, care are rezultate bune, in probleme de sanatate. Spun din experienta avuta in familia mea, cu rezultate bune, aplicand Homeopatia, la multe probleme. Foarte important este sa gasesti un homeopat bun, deoarece homeopatia are rezultate, dar aplicata cum trebuie.
Iti doresc sa iti ajute Dumnezeu sa gasesti un homeopat bun, asa cum am gasit noi!