alimentatie

Tulburari de alimentatie

Postata de nina20102364 cu 11 ani in urma.

Buna ziua,am o pb seroiasa,nu reusesc sa scap de senzatia de foame as manca apoape tot timpul si sufar de constipatie .as dori un sfat,am si boderline,dar nu mai iau tratament de 2 ani jumate,am vb si cu medicul meu,a zis ca e din cauza personalitatii,insa tot nu stiu ce sa fac,as dori un sfat,cu multumiri,Nina

Raspunsuri (1)

Dani

acum 11 ani

Buna,

Exista aceasta problema si la persoane care nu sufera de alte tulburari fizice sau psihice, deci problema ta s-ar putea sa aiba legatura cu imposibilitatea descarcarii emotionale in mediu securizat sau cu dificultatea de a gasi satisfactie in activitatile obisnuite. Apetitul excesiv ar putea fi o forma de cautare a recompensei, asadar eu iti recomand valorificarea unei aptitudini personale in scop recreational.
Sper sa te ajute, succes!