1 an si 9 luni , 9 kg?

Tulburari de alimentatie

Postata de MembruMobileApp1503579587 cu 6 ani in urma.

Buna fetita mea are 1 an ai 9 luni si doar 9 kg . Mananca de toate , iaurturi numai simple dimineata , omleta , pateu facut in casa , paine cu unt , la pranz zilnic ciorba sau supa , seara tocanite , paste etc. Fructe mananca zilnic si chiar ii plac dar nu ia in greutate deloc . Am fost la dr si ne-a zis ca asa este ea , nu am facut inca nici un fel de analize. Am nascut-o cu greutatea de 2.740 si 46 cm. Mentionez ca este foarte vioaie si vesela. Tranzitul il are foarte bun face si de 2 , 3 ori pe zi caca. Ce ma sfatuiti? Multumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Arta-de-a-fi-parinte/copilul-pana-in-2-ani-afectiuni-frecvente_7339