Tromboza vena cava ?

Tromboza venoasa profunda

Postata de Radu Florin cu un an in urma.

În urma unei operati de sigmoid mi-a fost depistata o tromboza la vena cava . Rugămintea mea este sa ma sfătuiți la ce specialitate medicala sa ma duc la un consult.Deoarece am fost la chirurgie vasculara și medicul a spus ca problema care o am nu face parte din specialitatea dansului.

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Pentru consultatia si tratamentul trombozei venei cave, este recomandat sa consultati un specialist in boli cardiovasculare sau un flebolog. Acesti medici au expertiza necesara in diagnosticarea si gestionarea afectiunilor venoase si pot oferi tratament adecvat pentru tromboza vena cava.

Va recomandam sa va programati la un medic cardiolog: https://www.clickmed.ro/medic/cardiologie

Daca doriti si opinia unui flebolog, va puteti programa aici: https://www.clickmed.ro/medic/flebologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-ale-venelor/tromboza-venoasa-poate-pune-viata-in-pericoli_16938
sfatulmedicului.ro/Boli-ale-venelor/tromboza-venoasa-profunda_909