Traumatism cerebral

Traumatism craniocerebral

Postata de deadjonson cu 10 ani in urma.

Buna ziua
Fratele meu a suferit un accident in urma cu aproape 2 ani
In momentul de fata are o pareza pe partea dreapta si in urma loviturii la cap nu se poate concentra,uita ,nu si aduce aminte mai nimic si cand isi aduce aminte amesteca lucrurile
depinde de noi in totalitate.Inca nu stim exact ce se poate face daca exista un tratament sau daca se poate face o interventie chirurgicala...Cum se poate sti cu certitudine ce are?

Raspunsuri (2)

tranca mariana

acum 10 ani

-probabil ca a fost investigat postaccident;
-este nevoie de o tomografie , pentru a depista un eventual hematom sau numai de o simpla radiografie de craniu.
-este nevoie de tratament neurologic si psihiatric.

Buna

acum 10 ani

Buna, astfel de probleme se pot vindeca des cu ajutorul unui remediu homeopat care dizolva cheagul format si care este de regula cauza afectiunii astfel incat de poate renunta la o operatie riscanta.
Scrieti-mi un email pe yahoo la zane_bu_ne (elimindand in prealaibil liniutele din nume)