Tratamentul leziunilor cranio-cerebrale

Traumatism craniocerebral Tromboembolism pulmonar

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

tatal meu a suferit un atac cranio cerebral dupa 2 ani de zile in urma tratamentului cu celebrolizin a ineput sa faca crize de epilepsie,luand medicamentul depachine au incetat crizele dar trombocitele din corp au scazut la 85000 doctorii au devcis sai scoata depachinul din tratament dar ce putem sa facem pt ca trombocitele sa creasca la normal?

Raspunsuri (5)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

tatal meu a suferit un atac cranio cerebral dupa 2 ani de zile in urma tratamentului cu celebrolizin a ineput sa faca crize de epilepsie,luand medicamentul depachine au incetat crizele dar trombocitele din corp au scazut la 85000 doctorii au devcis sai scoata depachinul din tratament dar ce putem sa facem pt ca trombocitele sa creasca la normal?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

In urma unui accident rutier,un tanar de 16 ani a fost lovit la cap la trunchiul cerebral.Care sunt urmarile?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

daca poate cineva sa imi spuna clar ce este;relief cortical de tip atrofic;discreta hidrocefalie comunicativa.va multumesc

scodrea elvira

acum 14 ani

sotul meu a suferit un tromboembolism pulmonar masiv cu stop cardio respirator resuscitat sidatorita hipoxiei cerebrale a pierdut memoria de scurta durata fiind pentru aceasta cu tratament .piracetam 400 va rog ajutatima cu un tratament mai eficace ori cu un sfat ,multumesc anticipat

drumea elisabeta minodora

acum 14 ani

acum 5 ani sotul meu a avut un accident la locul de munca.A cazut de pe gater si si-a pierdut constinta.Si-a revenit in drum spre spital.Diagnosticul a fost comotie cerebrala.De la un timp se plange de dureri de cap si nu poate sa doarma.Va rog sa-i spuneti ce sa fac?Va multumesc anticipat