pot ramane urmari

Traumatism craniocerebral

Postata de catanetmaria cu 12 ani in urma.

buna ziua ,ma numasc maria si am si eu o neliniste,si anume. in urma cu o saptamana copilul meu a fost batut la scoala,in urma loviturii a lesinat cazand cu capul da beton,dus la urgente i-au facut analize de sange l-au externat spunand ca nu are nimic,a doua zi a inceput sa se planga de dureri de cap si spate,l-am dus la urgenta si a fost diagnosticat cu traumatism c.c ac inchis si traumtism col lombara ,instabilitate de cotatie vertebra l5.in prezent are o stare profunda de somnolenta. poate ramane cu sechele in urma loviturilor? va multumesc

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

DA! Si sper ca ati mers cu copilul la medico-legal (IML) pentru certificat iar batausul sa fie PEDEPSIT EXEMPLAR (sau parintii lui!!). Mergeti cu cel mic la neurolog si la neurochirurg. Si nu lasati aceasta fapta nepedepsita!

catanetmaria

acum 12 ani

am fost la iml,asteptam certificatul,dar problema este ca in turnu magurele,la spital nu avem aparatura necesara si mi sa dat trimitere la bucuresti(bagdasar)acolo doctorul nici nu a vrut sa il interneze pt investigati (vazand agresiune pe trimitere)spunand ca vreau bani de la batausi,ne-a lasat balta si a plecat

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Adresati-va imediat la Directia judeteana de Sanatate,pentru a vi se deschide calea legala si oficiala . Atitudinea si raspunsul colegului , inclusiv refuzul consultatiei ( daca este adevarat ) nu face cinste, nici Spitalului , nici profesiei in care isi desfasoara activitatea. Simptomatologia secundara acestui traumatism trebuie clarificata , mai ales ca si primul diagnostic atentioneaza pentru o investgatie mai atenta.Sanatate

catanetmaria

acum 12 ani

va multumesc pentru sfat,