pot beneficia sau nu de pensie de handicapat

Traumatism craniocerebral

Postata de valy_39 cu 12 ani in urma.

traumatism cranio-cerebral grav(coma 2 remisa) hematom extradural temporal drept operat hemipareza stanga contuzie cerebrala frontala stanga in remisiune fractura temporala si partiala dreapta edem cerebral difuz remis hemosinus sfenoidal drept insuficienta respiratorie acuta protezata mecanic remisa fractura cu deplasare 1/3 medie clavicula dreapta imobilizata in orteza strabism divergent

Raspunsuri (1)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Nu cred ca se incadreaza la grad de handicap. Incercati mai bine o pensie de invaliditate. Sunt comisii separate. Sanatate!