neurologie

Traumatism craniocerebral

Postata de simona-maria68225 cu 13 ani in urma.

Buna ziua.
Am 23 de ani si acum o saptamana am lesinat, mi-am pierdut cunostinta, am vomat si am avut scaun in acelasi timp (inconstienta fiind)si mi se strambase putin gura. Am ajuns la spital la urgente, abia acolo am reusit sa ma trezesc. Mi s-au facut o serie de analize, toate bune, mai putin calciul 8.4. A doua zi m-au externat si m-am dus sa-mi fac un tomograf si de atunci sunt cam speriata. Creierul, in partea dreapta este "mai scurt", nu este pana in frunte. Neurologul mi-a spus ca este intreg, doar ca este asezat altfel fata de cel din partea stanga si nu mi-a dat nici un fel de tratament, decat calciu si magneziu. Daca imi poate spune cineva ce inseamna asta, pot pune la dispozitie si pozele de la tomograf. Inca mai am dureri de cap de atunci. nu sunt la fel de puternice, dar le simt ca o presiune. Astept un raspuns cat mai repede, va rog din suflet.

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Consultati un neurochirurg si faceti si un EEG, sa nu fie o criza de epilepsie. In plus trebuie sa primiti un diagnostic si un tratament, penrru a preintampina astfel de crize.

simona-maria68225

acum 13 ani

mi s-a spus ca este exclus acest lucru. poate fi ori din cauza caderii de calciu, ori din cauza rezultatului de la tomograf. Medicul neorolog mi-a spus ca trebuie sa mai cad o data ca sa-mi dea medicatie. mi s-a facut si electrocardiograma si nu-i nimic.

Psih. Ioana Panculescu

acum 13 ani

va recomand sa mergeti si la un psiholog