Loviture la cap

Traumatism craniocerebral

Postata de OANA-MIHAELA84805 cu 12 ani in urma.

Buna ziua!

Aseara m-am lovit de un perete cu capul deoarece nu am nimerit usa de la bucatarie. Dupa aceea am cazut, nu stiu daca mi-am pierdut cunostinta pentru o fractiune de secunda. Mi-am revenit si mi-am pus niste gheata in locul unde m-am lovit. Nu ma doare si nu am nici un alt fel de simptom. Se poate intampla ceva? Ce ar trebui sa fac? Mentionez ca m-am lovit cu partea dreapta si ca sufar de cativa ani de migrena comuna(cu revenirea durerii la 2 saptamani). Multumesc!

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

in cazul persistentei durerilor si asocierea cu alte fenomene va recomand sa va prezentati medicului de familie pentru o examinare clinica si eventual indrumari de specialitate.

Mihaela

acum 12 ani

De ceva timp(1 an) in urma unor ameteli puternice,am lesinat de mai multe ori si m-am lovit la cap spagandu-mi arcada dreapta.Am ramas cu dureri de cap si de ceafa, vajaeli,tremur,tiut puternic in urechi,stari de voma si gheara in gat.Am 39 ani,nu sunt asigurata medical neac***a nici un fel de venit,prin urmare ce as putea face?