hormon de crestere scazut

Traumatism craniocerebral

Postata de GeorgianaNanea cu 12 ani in urma.

Buna ziua!Ma numesc Georgiana si am 16 ani.de 5 luni de zile am o durere foarte puternica in zona lobului parietal stanga.nu ma pot concentra,nu pot procesa asa cum trebuie informatiile,nu ma pot focusa,fapt pentru care nu am putut merge la scoala deloc.e o durere uneori cu intepaturi ce radiaza spre ochiul stang,simtind ceata si o usoara paralizie uneori.Am mers la foarte multi medici din diferite ramuri si specializari.La tomograf nu a iesit nimic,dar am luat rezultatele astazi de la un examen endocrinologic care imi arata un nivel foarte scazut al hormonului de crestere(0,15 ng/ml cu referinta 0,26-11,7).Cortizolul plasmatic si testosteronul au iesit si ele mai mari decat normalul.Credeti ca exista vreo legatura intre acest hormon de crestere si durerea mea de cap?Sa nu fie oasele craniene indeajuns de dezvoltate si sa incurce anumite regiuni,asta provocand durerea?Mentionez ca la apasare in zona respectiva resimt durere.Sa fac RMN?Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Buna Georgiana

acum 12 ani

scrie-mi un email pe yahoo la ***, te pot ajuta cu ajutorul homeopatiei.