Hemotom cerebral

Traumatism craniocerebral

Postata de ana.dolganiuc cu 12 ani in urma.

Buna ziua!
Sunt femeie, 52 ani. In 2004 am suferit un ictus cerebral eschemic si un paralici la mana dreapta. De atunci urmez un tratament cu Diroton-Lisinopil si Aspirina pana in prezent. In 2010 am suferit al doilea ictus cerebral eschemic. Tomografia a aratat ca am un hemotom cerebral. Intrebarea mea este: Cum se poate trata hemotomul la creier fara operatie, si daca hemotomul poate degenera in tumoare?

Va multumesc !

Raspunsuri (2)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

miky

acum 10 ani

AS VREA SA STIU DACA DIN ACEST ICTUS CEREBRAL POATE GENERA PE PARTEA DREAPTA?