Dureri de cap după operația de apendicita?

Traumatism craniocerebral

Postata de Negru Valerica cu 10 luni in urma.

Bună ziua!
Fiul meu, cu vârsta de aproape 12 ani, a fost operat de apendicita, în ziua de joi 06.07.2023, cu vărsături după operație dureri abdominale, astea sunt normale, dar de astăzi 10.07. Spune ca îl doare capul f tare, este normal după 4-5 zile de la operație?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 10 luni

Buna ziua,

In mod normal, durerile de cap dupa operatia de apendicita nu sunt considerate de obicei normale, mai ales dupa 4-5 zile.

Este posibil ca durerea de cap sa fie cauzata de diferite motive, cum ar fi stresul postoperator sau anestezia. Este important sa va adresati medicului responsabil pentru operatie pentru a obtine o evaluare adecvata si pentru a exclude orice complicatii sau probleme.

Medicul poate oferi sfaturi specifice si recomandari adecvate situatiei fiului dumneavoastra.

Va recomandam sa faceti o programare pentru fiul dumneavoastra la medic: https://www.clickmed.ro/medic/chirurgie-generala

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Apendicita-si-alte-cauze-de-abdomen-acut/apendicectomia-operatia-de-apendicita_964
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/recuperarea-medicala-dupa-o-interventie-chirurgicala_17602
sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/cand-semnifica-durerea-de-cap-o-urgenta-medicalai_8326