coreea huntington

Traumatism craniocerebral Boala Huntington

Postata de Trasca cu 12 ani in urma.

Buna ziua , ma numesc trasca marius si am si eu o intrebare . Ce anume ( medicamente , medici specializati si potriviti pt a face un control ) ar trebui sa fac pt a incetini avansarea bolii Huntington ? stiu ca nu exista tratament pt a scapa definitiv de boala , dar macar sa incetineasca . Sper sa imi lasati un mail cu raspunsul .
Va multumesc anticipat !!!

Raspunsuri (3)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Trebuie sa mergeti la un specialist neurolog sa va dea un tratament. Boala nu incetineste, dar exista medicamente care controleaza, macar partial, simptomele. Sanatate!

kami

acum 12 ani

daca se poate sa vb pe [email protected] sau la un nr de tel.

claudia

acum 12 ani

kami am incercat sa iti trimit un mail dar imi spune ca adresa este incorecta..o mai poti lasa o data?