ce pot sa fac?

Traumatism craniocerebral

Postata de anca s. cu 11 ani in urma.

Buna ziua!
As vrea sa stiu daca pot sa fac ceva in legatura cu problema mea...in urma unui accident, trauma craniana, mi-am pierdut simtul mirosului (implicit si al gustului)...sunt intr-o tara straina si nu am primit prea multe explicatii...doar sa stau linistita ca in urma leziunilor pe creierul mic nu se poate face nimic...doar sa sper ca el se va reface in totalitate si bine, ca poate sa dureze de la 2 saptamani la 6 luni..bla , bla....au trecut 4 luni iar eu nu vad nici o ameliorare....daca intr-adevar doctorii nu pot sa faca nimic, as putea eu prin ceea ce mananc sau cu ceva vitamine, medicamente naturiste sa-mi "ajut creierasul" ?....m-ar ajuta cu ceva sa fac electroencefalograme?
Va multumesc anticipat!
O zi buna! Anca S.

Raspunsuri (1)

Buna

acum 11 ani

Te poate ajuta un tratament homeopatic. Medici homeopati sunt in toata lumea, insa trebuie gasit unul bun. In cazul tau remediul este destul de usor de identificat caci nu exista multe remedii pt. urmarile
traumatismelor craniene. Imi poti scrie un email la *** pe yahoo si te ajut, daca doresti, de la distanta. Vitaminele nu au cum sa te ajute, trebuie ceva care repara in mod natural si fara efecte secundare trauma suferita si acel lucru poate fi numai un remediu homeopatic. Cu homeopatia astfel de afectiuni sunt des foarte usor de vindecat, cu alte metode aproape imposbil.