Ce afectiune poate fi?

Traumatism craniocerebral

Postata de Stefania2102423 cu 10 ani in urma.

De o luna de zile am un zgomot permanent in cap. Stiu ca aceste simptome ne duc cu gandul la afectiuni ale ficatului dar eu nu am aceasta problema. Acum 4-5 ani am avut o alunita pe gat si am rupt-o din greseala ca se tot incurca in par. De atunci pana acum 2 luni nu am avut nici o problema cand la un moment dat a inceput sa ma doara in acea zona locul unde a fost alunita si s-a marit cam de 10 ori generand o umflatura usor perceptibila deci nu prea mare care cand e frig ma ustura dar trece. Ce ma ingrijoreaza este faptul ca de o luna am un zgomot in cap tot timpul si nu stiu ce sa fac.

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 10 ani

Primul lucru pe care ar trebui sa-l faci, de urgenta, este o vizita la medicul dermatolog pentru a lamuri problema acelei alunite. Apoi poti face investigatii neorologice, cardiologice, orl......

Stefania2102423

acum 10 ani

Multumesc pentru raspuns. Am fost la medicul de familie si mi-a spus ca e vorba despre circulatia periferica craniana sp***a si mi-a recomandat sortis seara la culcare si apoi sa merg la investigatii. Nu stiu ce sa fac!